در ایام تابستان
1200 دانش‌آموز کهگیلویه‌ای در طرح هجرت 3 فعالیت دارند

خبرگزاری فارس: معاون پرورشی آموزش و پرورش کهگیلویه گفت: هم‌اکنون 1200 دانش‌آموز کهگیلویه‌ای در طرح هجرت 3 فعالیت دارند.

خبرگزاری فارس: 1200 دانش‌آموز کهگیلویه‌ای در طرح هجرت 3 فعالیت دارند

سید مصطفی بهدارپور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه اظهار داشت: آموزش و پرورش کهگیلویه تابستان امسال برنامه‌های متنوعی را برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در مقاطع سه‌گانه تحصیلی به اجرا درآورده است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کهگیلویه اضافه کرد: یکی از طرح‌های اصلی در غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان طرح هجرت 3 است که به صورت مشترک بین آموزش پرورش و حوزه مقاومت بسیج برگزار می‌شود.

بهدارپور گفت: بر اساس این طرح دانش‌آموزان داوطلب در قالب کاروان‌های جهادی به مناطق محروم و کم برخوردار به ویژه روستاهای دور افتاده اعزام می‌شوند و در بهسازی و زیباسازی این مناطق به ویژه مراکز آموزشی مشارکت می‌کنند.

این مسئول افزود: طرح هجرت 3 بهترین عرصه فعالیت جوانان دانش‌آموز بسیجی برای عجین شدن با فرهنگ کار و آشنایی بیشتر با فرهنگ اسلام ناب محمدی است.

وی طرح هجرت 3 را از دستورات مقام معظم رهبری دانست و افزود: آموزش و پرورش به عنوان نیروی بسیجی در اجرای دستور مقام معظم رهبری با تمام توان خود وارد عمل می‌شود تا تکلیف شرعی خود را به نحوی شایسته و درخور به انجام رساند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کهگیلویه با بیان اینکه هم اکنون هزار و 200 دانش‌آموز در پایگاه‌های اوقات فراغت طرح هجرت 3 در کهگیلویه مشغول فعالیت هستند، بیان داشت: اجرای طرح هجرت سه باعث ورود دانش‌آموزان به بطن جامعه شده و موجب موفقیت آن‌ها در زندگی اجتماعی و فردی می‌شود.

بهدارپور اذعان داشت: شرکت جوانان در این طرح در قالب گروه‌های جهادی و در رشته‌های منابع طبیعی، بهداشت و درمان، عمران و محرومیت‌زدایی، فنی و حرفه‌ای، خدمات‌رسانی، کلاس‌های تقویتی و جبرانی و بهسازی و زیباسازی مدارس است.