هیات امنایی شدن خودسرانه برخی مدارس در همدان تكذیب شد

» سرویس: استان ها - همدان

مدیركل آموزش و پرورش استان همدان هیات امنایی شدن مدارس به صورت خودسرانه را تكذیب كرد.

"عباس حسنی محتشم" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، عنوان كرد: هیات امنایی شدن مدارس به صورت خودسرانه غیرقانونی بوده و هیات امنایی شدن مدارس نیاز به شرایطی دارد، بنابراین هیچ مدیری اجازه ندارد به صورت خودسرانه اقدام به هیات امنایی كردن مدرسه كند.

وی اظهار كرد: برای افزایش كیفیت و ارتقا سطح آموزش،‌ مدارس به سمت هیات امنایی شدن پیش می‌روند كه در سند تحول بنیادین، به این موضوع توجه ویژه شده است.

وی خاطرنشان كرد: هر مدرسه‌ای برای هیات امنایی شدن باید با اداره كل جلساتی برگزار كند، هم‌چنین در شورای آموزش و پرورش فرمانداری هر شهرستان مطرح شود كه در صورت داشتن شرایط هیات امنایی شدن، مدرسه مورد نظر هیات امنایی می‌شود و در غیر این صورت به صورت دولتی باقی می‌ماند.

حسنی محتشم اضافه كرد: برای تقویت سطح علمی دانش‌آموزان، مدارس باید به سمت هیات امنایی پیش بروند كه در این گونه مدارس با نظر مدیر، هر خانواده متناسب با وسع خود به مدرسه هیات امنایی فرزندش كمك مالی می‌كند.

وی در پایان گفت: مدارس نمونه دولتی آزمون ورودی داشته كه با مدارس هیات امنایی متفاوت است و سطح علمی دانش آموزان در این مدارس با آزمون ورودی سنجیده می‌شود و بعد از اعلام نتایج آزمون،‌ پذیرفته می‌شوند.