شرکت نرم افزاری گوگل، از مدل های تبلت خود رو نمایی کرد

6 تیر 1391 - مهر- با گذشت بیش از 7 روز از پرده برداری از تبلت جدید شرکت مایکروسافت، گمانه زنی هایی در مورد تبلت جدید گوگل، و خصوصیات و قیمت آن مطرح گردیده که گوگل قصد دارد اواخر همین هفته آن را در نمایش سالانه خود پرده برداری نماید.

تبلت گوگل باعنوان گوگل نکسوس7 عرضه می شود.

به رغم اینکه چندین دستگاه تلفن هوشمند از شرکتهای مختلف با سیستم عامل گوگل کار می کنند اما این نخستین تبلتی است که براساس گمانه زنیهای صورت گرفته که از سوی سایت گیزمود که مدعی شده یک سند مربوط به ویژگیهای این دستگاه را رویت کرده این نسخه از تبلت نکسوس نسخه 8 گیگابایتی است که 199 دلار قیمت دارد.

به نظر می رسد که این قیمت چالشی را برای قیمت کیندل فایر آمازون فراهم کند تا آی پد اپل که به طور کلی قیمت بالاتری نسبت به سایر تبلتها است. این درحالی است که تاکنون قیمت تبلت مایکروسافت اعلام نشده است.

گفته می شود که ظاهر این دستگاه شبیه تبلت ایسوز و نیویدا است که ماه ژانویه رونمایی شد.

براساس این گزارش، نکسوس 7 با سیستم عامل آب نبات ژله ای کار می کند که جدیدترین نسخه از اندروید است. هنوز مشخص نیست که تفاوت آب نبات ژله ای با بستنی حصیری چیست اما گفته شده که آب نبات ژله ای نسخه 4.1 از اندروید است.

این تبلت 7 اینچی بوده اما اندازه کامل این دستگاه مشخص نشده است. در ردیف تبلتهای هفت اینچی تبلت آمازون قرار می گیرد. چراکه تبلت مایکروسافت 10.6 و آی پد 9.7 اینچ است.

این گزارشها که هنوز درحد گمانه زنی است نشان می دهد که نکسوس 7 با دوربین دوم 1.2 مگاپیکسلی و عمر باطری 9 ساعته و پردازنده 4 هسته ای Tegra3 عرضه می شود.

همچنین انتظار می رود که صفحه نمایش آن 1280 در 800 پیکسل باشد که می تواند از کیندل فایل آمازون پیشی بگیرد.