سرپرست فرمانداری شهربابک:
وحدت از آثار نماز جمعه است‌

خبرگزاری فارس: سرپرست فرمانداری شهربابک گفت: از جمله آثار نماز جمعه ایجاد همدلی و اتحاد میان مسلمانان است.

خبرگزاری فارس: وحدت از آثار نماز جمعه است‌

به گزارش خبرگزاری فارس از شهربابک، هادی احمدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: از جمله آثار و برکات نماز جمعه می‌توان به ایجاد وحدت و همدلی در بین مسلمانان و مطلع شدن از مسائل سیاسی روز دنیا و جهان است.

وی ابراز داشت: برگزاری نماز جمعه در کشور و در سایر کشور‌ها به عنوان یک همایش عبادی، سیاسی در جهان بی‌نظیر است و قدمت نماز جمعه به زمان پیامبر اعظم (ص) می‌رسد.

احمدی افزود: برپایی نخستین نماز جمعه تهران در آستانه تشکیل نخستین حکومت اسلامی بود که این خود نشان از پیوند عمیق نظام سیاسی با نماز جمعه دارد و در ایران بعد از پیروزی انقلاب به دستور امام خمینی (ره) توسط آیت‌الله طالقانی در پنج مرداد ماه اقامه شد.

وی در مورد برگزاری نماز جمعه در زمان قبل از انقلاب نیز گفت: در شهر‌هایی مانند اصفهان، قم و حتی شهربابک نماز جمعه به صورت غیر رسمی و گاها مخفیانه برگزار می‌شد.

احمدی تصریح کرد: از جمله آثار و برکات نماز جمعه می‌توان به ایجاد وحدت و همدلی در بین مسلمانان و مطلع شدن از مسائل سیاسی روز دنیا و جهان است.

وی از مسئولان خواست که اطلاعات مربوط به پروژه‌های خود را که در هفته دولت باید به افتتاح یا بهره‌برداری برسند را به فرمانداری تحویل دهند.

احمدی با ابراز گلایه‌مندی از رفتار برخی کارمندان و مسئولان ادارات با ارباب رجوع گفت: مسئولان و کارمندان باید به عنوان یک الگو باشند، هرچند برخی از مردم به علت آگاه نبودن از قانون اداره یا مسئول را محکوم می‌کنند، اما این دلیل نمی‌شود که با ارباب رجوع بد رفتاری کنیم.