اعلام مخالفت کانادا برای مداخله نظامی در سوریه

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه کانادا در یک کنفرانس خبری ضمن ابراز مخالفت با مداخله نظامی در سوریه تأکید کرد که کارساز بودن راه‌حل نظامی در یک نقطه از جهان به مفهوم کارساز بودن آن در یک نقطه دیگر جهان نیست.

خبرگزاری فارس: اعلام مخالفت کانادا برای مداخله نظامی در سوریه

به گزراش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی "اوتاوا سیتیزن"، "جان برد" روز گذشته در یک کنفرانس خبری در اتاوا پس از دیدار با مخالفان سوریه در خصوص کمک به پناهجویان سوری اعلام کرد: کانادا می‌تواند و می‌خواهد اقدامات بیشتری انجام دهد، دولت ما می‌خواهد اقدامات بیشتری انجام دهد. به طور قطع نیازهای چشمگیری در زمینه پزشکی وجود دارد.

کانادا از زمان آغاز خشونت‌های گروهک‌های تروریستی در سوریه، مبلغ 8.5 میلیون دلار برای کمک‌های بشردوستانه تخصیص داده است.

سازمان ملل در تلاش است به صدها هزار سوری که به دنبال خشونت‌های گروهک‌های تروریستی کشور خود متحمل خساراتی شدند کمک کند.

بر اساس این گزارش، نزدیک به 15 هزار سوری به دنبال خشونت‌ها در کشور خود به کشورهای همسایه پناه برده‌اند و سازمان ملل حدود 382 میلیون دلار را برای کمک به مردم سوریه لازم دانسته است اما تنها یک چهارم این مبلغ تاکنون فراهم شده است.

کمک 8.5 میلیون دلاری کانادا به سوریه میان "برنامه جهانی غذا"، "کمیسیون عالی سازمان ملل برای پناهندگان"، "کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نو دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه" تقسیم شده است.

برد ادامه داد که هم‌اکنون زمان آن است که به سوریه بعد از "بشار اسد" بیاندیشیم و همچنین تصریح کرد که کاملاً مشهود است که تلاش‌های نماینده مشترک اتحادیه عرب و سازمان ملل برای خلع اسد از قدرت موفقیت‌آمیز نبوده است.

وی ادامه داد: در حالیکه شکست برای خلع اصد واقعا ناامیدکننده است اما کانادا باید به جز مداخله نظامی خارجی، هر اقدام ممکن را در این خصوص انجام دهد. تنها به این دلیل که راه حل نظامی در یک بخش از جهان کارساز است به این مفهوم نیست که می‌تواند در نقطه دیگر جهان نیز کارساز باشد.