رئیس آموزش و پرورش بردخون:
بردخون برای اجرای سند تحول بنیادین آماده است

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و پرورش بردخون گفت: آموزش و پرورش بردخون آمادگی 100 درصدی برای اجرای سند تحول دارد و مسئولان و اولیای دانش‌آموزان هیچ دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

خبرگزاری فارس: بردخون برای اجرای سند تحول بنیادین آماده است

به گزارش خبرگزاری فارس از بردخون حسین مصلحی‌پور ظهر امروز در جمع مدیران مدارس ابتدایی بردخون اظهار داشت: امسال وضعیت خاصی در آموزش و پرورش کشور وجود دارد و نخستین سال اجرای سند تحول بنیادین است که نیاز به تلاش و جدیت بیشتر در اجرای موفق آن هست.

مصلحی‌پور افزود: سند تحول بنیادین که نقشه راه ما است باید مطالعه شود و نسبت به آن آگاهی کامل کسب کنیم و برای عملیاتی کردن آن گام برداریم زیرا هدف از اجرای سند کمک به پرورش انسان است و نهاد آموزش و پرورش برای تربیت نیروی انسانی و تولید سرمایه ملی اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: در تعالیم دینی توجه خاصی به انسان شده است و هر چه به جایگاه انسان توجه شود آموزش و پرورش به تعالی و رشد می‌رسد زیرا دانش‌آموزان امروز مدیران فردا خواهند بود و آنچه به آنان آموزش می‌دهیم در جامعه نمایان می‌شود و نتیجه کار را می‌بینیم و هر گونه کوتاهی بستگی به تعلیم و تربیت آنان در گذشته دارد.

مصلحی‌پور ادامه داد: در نظام تعلیم و تربیت کاستی‌ها و کمبودهایی وجود داشت که بر این اساس مقام معظم رهبری دستور تحول در آموزش و پرورش را صادر کردند و بیش از 600 نفر از صاحب‌نظران و کارشناسان تعلیم و تربیت در تدوین و بررسی و تصویب این سند تلاش کردند و در آن تلاش شده الگوهای حقیقی و دینی و ایرانی ما معرفی شوند و کمتر به دیگران توجه داشته باشیم.

دبیر شورای آموزش و پرورش بردخون یادآور شد: از این به بعد همه معلمان نقش مربی را دارند و به موضوع ارتقاء معلم نگاهی خاص شده و اکنون نیز این تغییر دیدگاه را در بین مسئولان به معلم می‌بینیم که معلم را به عنوان کارمند اداری نمی‌شناسند بلکه یک شخصیت و جایگاه علمی دارد و انتظار می‌رود همه همکاران در این راستا حرکت و تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش بردخون آمادگی 100 درصدی برای اجرای سند تحول دارد و مسئولان و اولیای دانش‌آموزان هیچ دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند و ما از همه توان و ظرفیت خود برای عملی کردن مفاد سند استفاده خواهیم کرد.