آیت‌الله معلمی:
مصلای قائمشهر با کمبود فضا روبه‌رو است

خبرگزاری فارس: امام جمعه قائمشهر با انتقاد از کمبود فضای مصلای قائمشهر خطاب به شهرداری و شورای اسلامی شهر قائمشهر اذعان داشت: این مسئولان مصلی را کمتر از پارک‌های شهری نبینند.

خبرگزاری فارس: مصلای قائمشهر با کمبود فضا روبه‌رو است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائمشهر، آیت‌الله علی معلمی پیش‌ازظهر امروز در جمع فرماندار و روسای دستگاه‌های اجرایی شهرستان قائمشهر که به مناسبت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه انجام شد در دفتر وی برگزار شد فلسفه تاسیس نماز جمعه را اصل قرآن دانست که بر برپایی آن تاکید فراوان شده است.

وی با اشاره به به اهمیت نماز جمعه خاطرنشان کرد: در دوران قبل از انقلاب نماز جمعه برگزار نمی‌شد زیرا این فریضه الهی که باید وابسته به نظام باشد نمی‌توانست در نظام طاغوتی اقامه شود.

معلمی افزود: امام جمعه عادل وابسته به نظام طاغوتی نیست و نماز جمعه را در نظام پاک اقامه می‌کند.

وی بیان داشت: وقتی در راس انقلاب امام فقیه عادل قرار گرفت مومنان از وی استقبال کردند و حضور آنان در نمازهای جمعه منشا برکات بسیاری شد.

وی همچنین با اشاره به نقش‌های موثر ائمه جمعه در شکل‌گیری انقلاب یادآور شد: امام جمعه به تنهایی در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب موفق نیست بلکه بصیرت و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و همراهی ماموران همدل و همسو مجموعه‌ای موفق را در شهرستان و کشور تشکیل می‌دهد که با آشنایی بر تکالیف و به انجام رساندن آن برکات فراوانی را شامل حال نظام و مردم می‌کند.

وی از دیگر وظایف خطبای جمعه را آگاهی‌دادن به مردم در ابعاد داخلی و خارجی و بیان مفاسد و تذکرات و هشدار در جامعه برشمرد و افزود: خطیب جمعه باید از منفعت‌های شخصی و وابستگی به جریان‌های سیاسی پرهیز کند و با واقعیت‌گرایی و تشخیص عقلانی و پایبندی بر محسنات از پشتوانه الهی برخوردار شود تا موجبات عزت و اقتدار انقلاب را فراهم سازد.

معلمی همچنین علاوه بر اعتماد شخصی، اعتماد نظام و نصب امامت از سوی رهبری را برای امامت جمعه ملزم دانست و با تاکید بر در خدمت نظام بودن ائمه جمعه از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا در تقویت نماز جمعه احساس مسئولیت کنند.

وی همچنین با انتقاد از کمبود فضای مصلای قائمشهر خطاب به شهرداری و شورای اسلامی شهر قائمشهر اذعان داشت: این مسئولان مصلا را کمتر از پارک‌های شهری نبینند و به این مشکل فرهنگی و کمبود جا برای اقامه نماز جمعه توجه کنند.