همزمان با هفته ملی مهارت
نمایشگاه مهارت در فردوس گشایش یافت

خبرگزاری فارس: همزمان با هفته ملی مهارت، نمایشگاه آثار و مهارت‌های کارآموزان مرکز فنی‌ و حرفه‌ای شهرستان فردوس در محل نگارخانه شهید گمنام این شهرستان به نمایش گذاشته شد.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه مهارت در فردوس گشایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، مسئول مرکز خواهران فنی و حرفه‌ای شهرستان فردوس پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه مهارت اظهار کرد: در این نمایشگاه آثار کارآموزان مرکز فنی و حرفه‌ای در 12 رشته‌ مختلف هنری به نمایش گذاشته شده است.

ملیحه عاملی افزود: آثار هنری کارآموزان در رشته‌های معرق کار ساقه گندم، سوخت نگار چوب و نی، پیکرتراش چوب، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، نقاشی روی پارچه، رمان‌دوزی، سرمه‌دوزی، معرق کار چرم، کیف دوزی، نماکاری روی سفال و عکاسی دیجیتال در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای علاوه بر آموختن مهارت سبب ایجاد اشتغال و کسب درآمد نیز می‌شود چرا که فرد با استفاده از استعدادهای هنری خود می‌تواند کسب درآمد داشته باشد.

*وجود 15 رشته فعال در مرکز فنی‌ وحرفه‌ای فردوس

مسئول مرکز خواهران فنی و حرفه‌ای فردوس از وجود 15 رشته فعال در این مرکز خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد 200 کارآموز در 15 رشته مختلف مشغول به مهارت‌آموزی هستند.

عاملی به فعالیت هشت آموزشگاه آزاد زیر نظر مرکز فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: بیش از 50 کارآموز نیز در آموزشگاه‌های آزاد سطح شهرستان فردوس مهارت‌های لازم را فرا می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آموزشگاه‌های آزاد سطح شهرستان در رشته‌های خیاطی، آرایش و پیرایش، گلسازی، کشاورزی، کامپیوتر، حسابداری، قالیبافی و گلیم‌بافی فعال و آماده پذیرش کارآموز است.

مسئول مرکز خواهران فنی و حرفه‌ای فردوس یادآور شد: نمایشگاه مهارت به مدت یک هفته برگزار و علاقه‌مندان می‌توانند در دو نوبت صبح و عصر از این نمایشگاه دیدن کنند.