یادداشت/رابطه‌بازی یا کم‌کاری هیئت ورزشی
غیبت مربیان کشتی مازندران در المپیک

خبرگزاری فارس: باوجود حضور شش کشتی‌گیر در المپیک 2012 لندن، مربی‌ای از مازندران به این پیکارها اعزام نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: غیبت مربیان کشتی مازندران در المپیک

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مسابقات المپیک 2012 لندن روزهای ششم تا 22 مرداد به میزبانی کشور انگلستان در رشته‌های مختلف ورزشی برگزار می‌شود.

در این دوره از رقابت‌ها، کاروان ورزشی ایران در رشته‌های مختلف 53 ورزشکار دارد که از این تعداد 11 ملی‌پوش از مازندران هستند و از 11 ورزشکار مازندرانی، شش ملی‌پوش از کشتی آزاد و فرنگی هستند.

از بین 13 کشتی‌گیر حال حاضر در المپیک 2012 لندن در دو رشته آزاد و فرنگی شش کشتی‌گیر از مازندران بوده که با توجه به حضور نیمی از کشتی‌گیران مازندرانی در این پیکارها سئوالی که تعجب همگان را بر می‌انگیزد عدم حضور مربیان سازنده مازندرانی در این رقابت‌ها است.

*سئوالات متعددی که عنوان می‌شود:

چرا مربیان سازنده مازندرانی در رقابت‌های المپیک 2012 لندن در کادر فنی تیم ملی آزاد و فرنگی جایی ندارند؟

چه کسی یا کسانی باید پیگیر قضیه بوده تا حق مربیان سازنده مازندرانی خورده نشود؟

چرا با توجه به ملی‌پوشان بودن بیشتر کشتی‌گیران مازندرانی در اردوهای تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی به آن صورت از مربیان مازندرانی استفاده نمی‌شود؟

چرا از تهران با یک کشتی‌گیر در المپیک 2012 لندن، سه مربی به المپیک اعزام می‌شود و مازندران با شش کشتی‌گیر مربی ندارد؟

سئوالات دیگری که پیش می‌آید این است چرا مسئولان ورزش در راس آن هیئت کشتی استان از مربیان سازنده مازندرانی حمایت نمی‌کنند و حق این مربیان را از فدراسیون نمی‌گیرند.

نمونه بارز، حق‌کشی و نادیده گرفتن محمود اسماعیل‌پور از مربیان سازنده مازندران است که با داشتن سه کشتی‌گیر که خود سازنده کشتی‌گیرانی چون مسعود اسماعیل‌پور، رضا یزدانی و کمیل قاسمی بوده باید پشت خط باشد و مربی که هیچگونه نقشی در سازندگی کشتی‌گیران نداشته به المپیک 2012 لندن اعزام شود؟

راستی چه کسی باید حق این مربیان را بدهد تا شاهد چنین رابطه بازی در مسابقات آینده ورزشی نباشیم.

وظیفه مسئولان ورزش و هیئت استان چیست، چرا هیچگونه عکس‌العمل و اعتراضی از سوی مدیران مشاهده نشد، آیا نباید حق مربیان مظلوم و سازنده مازندرانی از فدراسیون گرفته شود؟

چرا به جای مربیان سازنده مازندرانی باید مربیان غیربومی و غیرسازنده به این مسابقات اعزام شوند؟

به گزارش فارس، مسعود اسماعیل پور، مهدی تقوی، رضا یزدانی و کمیل قاسمی در رشته آزاد و قاسم رضایی و بشیر باباجان‌زاده در رشته فرنگی به عنوان شش ملی‌پوش مازندرانی در این رقابت‌ها برای افتخارآفرینی ایران به روی تشک می‌روند.

=================

یادداشت از مهدی کهن روز

=================