جنگ شایعه علیه دمشق ادامه دارد/
22 میلیارد دلار برای شبیه‌سازی سقوط بشار اسد و دمشق

خبرگزاری فارس: منابع خبری اعلام کردند که قطر 22 میلیارد دلار هزینه کرده است تا با ساخت ماکت‌هایی در اندازه‌ای واقعی از مراکز مهم دمشق مانند مقر ریاست جمهوری در هالیوود، بزرگترین عملیات روانی علیه دمشق با هدف سقوط نظام سوریه انجام شود.

خبرگزاری فارس: 22 میلیارد دلار برای شبیه‌سازی سقوط بشار اسد و دمشق

به گزارش فارس، پس از آنکه قطر و عربستان میلیون‌ها دلار در بیش از یک سال گذشته و قبل از آن برای سقوط دمشق و براندازی نظامی آن هزینه کرده بودند، منابع خبری از هزینه 22 میلیارد دلاری قطر برای عملیات روانی جدید علیه دمشق خبر دادند.

به گزارش دام‌پرس،‌ قطر 22 میلیارد دلار هزینه کرده است تا دست‌اندرکاران سینمایی در هالیوود ماکتی از ساختمان‌های مهم دمشق را در اندازه حقیقی بسازند و در عملیاتی روانی وانمود شود که دمشق سقوط می‌کند و آن را برای افکار عمومی به تصویر خواهند کشید.

پس از ترور اخیر سران امنیتی و دفاعی سوریه در ساختمان امنیت ملی ، یک مقام دمشق درباره آغاز جنگ روانی شدید علیه سوریه خبر و هشدار داده بود.

بنا بر این گزارش، قرار است تعدادی از کارشناسان هالیوود آمریکا از ساختمان‌های ساخته شده از جمله مقر ریاست جمهوری سوریه تصاویری از درگیری‌های افراد مسلحی را ضبط کنند که به آن حمله میکنند و پس از درگیری‌های شدید و اصابت موشک و خمپاره به ساختمان کاخ ریاست جمهوری سوریه، بشار اسد و خانواده او کشته یا زخمی می‌شوند یا اینکه وی در نهایت از قدرت کناره‌گیری می‌کند.

در این تصاویر ساختگی با ماکت‌های اندازه حقیقی،‌ قرار است جدا شدن برخی ارتشی‌های سوریه به صورت فوق‌العاده بزرگنمایی شده به تصویر کشیده شود.

بنا بر این گزارش، شیخ العرعور یکی از شیوخ اهل سنت دمشق که خارج از این کشور زندگی می‌کند، قرار است یک روز پس از این شبیه‌سازی علیه دمشق صحبت کند.

دام پرس نوشت که این عملیات روانی بزرگی است که همه اتفاقات آن کذب است و هدف آن شکست یکباره روحیه مردم سوریه و ایجاد رعب و وحشت در سوریه است.

اطلاعات کاملتر از این سناریو سینمایی علیه سوریه بزودی منتشر می‌شود.