مدیر کل کمیته امداد هرمزگان خبر داد
احداث 313 واحد مسکونی ویژه خانواده‌های ایتام رودان

خبرگزاری فارس : مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)هرمزگان از احداث 313 واحد مسکونی در سال جاری به کمک خیران، ویژه خانواده‌های ایتام در رودان خبر داد.

خبرگزاری فارس: احداث 313 واحد مسکونی ویژه خانواده‌های ایتام رودان

به گزارش خبرگزاری فارس از رودان، مرتضی موصلی در نشست شورای اداری کمیته امداد استان هرمزگان در رودان اظهار داشت: با تحقق ساخت واحدهای مسکونی برای خانواده‌های ایتام، گام ارزشمندی در راستای مدد رسانی به قشر محروم و توسعه عدالت برداشته خواهد شد.

موصلی افزود: هر یک از این واحدهای مسکونی با زیر بنای 42 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 120 میلیون ریال احداث خواهد شد.

مدبر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان با اشاره به "کثرت میزان بهره‌مندی" شرق استان از واحدهای مسکونی احداثی توسط این نهاد، گفت: در سال گذشته 20 واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 200 میلیون ریال در شهرستان رودان ساخته شده که 400 میلیون ریال آن از سوی خیران هزینه شده است.

این مسئول همچنین به درخواست‌های زنان سرپرست خانوار در در رودان اشاره و گفت: احداث بازارچه مددجویان کمیته امداد و زنان سرپرست خانوار به عنوان درخواست ویژه، توسط کمیته امداد مورد بررسی قرار گرفته که طبق توافقات به عمل آمده با فرمانداری رودان، مقرر شده زمینی برای این امر اختصاص یابد که با عملی شدن این موضوع، تعدادی واحد تجاری به صورت بازارچه توسط کمیته امداد احداث و در اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: فعالیت کمیته امداد در شهرستا‌ن‌های مختلف پس از پیروزی انقلاب سبب رفع مشکلات بسیاری از خانواده‌ها شده که این امر نشان از درایت موسس این کمیته یعنی بنیانگذار کبیر انقلاب دارد.

مدیر کل امداد امام خمینی (ره) هرمزگان با اشاره به شعارهای این کمیته در باب کمک رسانی و امداد به جامعه هدف اضافه کرد: در حال حاضر توانمندسازی خانوارهای زیر پوشش از جمله مباحث مهم است که مسئولان کمیته امداد بدان توجهی بیش از پیش دارند.

این مسئول اذعان داشت: تابعه سیاست‌گذاری‌ها مرکز، کمیته امداد هرمزگان نیز برنامه‌های خود را بر محور تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی متمرکز کرده است.

افتتاح ساختمان اداری کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رودان و سرکشی از خانواده‌های ایتام از دیگر برنامه‌های مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان بود.