معاون استاندار گلستان:
سیل 20 میلیارد تومان خسارت بر مزارع سویای گلستان وارد کرد

خبرگزاری فارس: معاون برنامه‎ریزی استاندار گلستان گفت: جاری شدن سیلاب در گلستان به 10 هزار هکتار از مزارع سویا به ارزش 20 میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

خبرگزاری فارس: سیل 20 میلیارد تومان خسارت بر مزارع سویای گلستان وارد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، رضا غلامی در جلسه پوشش بیمه‎ای حوادث و مسائل مربوط به سیل اخیر در گلستان اظهار داشت: 30 هزار هکتار از اراضی کشاورزی از پوشش بیمه‎ای برخوردار هستند.

وی خواستار بیمه اجباری محصولات کشاورزی و بیمه درآمد کشاورزان شد و تصریح کرد: باید قانونی تصویب شود تا محصولات کشاورزان بیمه اجباری شوند و بروز حوادث غیرمترقبه، آنان را متحمل خسارات سنگین نکند.

معاون برنامه‎ریزی استاندار گلستان با بیان اینکه پروژه‎های راه، جاده و آسفالت زیر پوشش بیمه قرار دارند متذکر شد: پروژه‎های قدیمی از بیمه برخوردار نیستند و بیشترین مشکلات متوجه این بخش است، لذا باید تدابیر مناسبی در این زمینه اتخاذ شود.

غلامی خاطرنشان کرد: واحدهای نوساز روستایی و همه واحدهایی که در رهن بانک‎ها هستند از بیمه برخوردار بوده، اما واحدهای قدیمی که مورد نوسازی واقع نشده‎اند بیمه نیستند و یا امکان بیمه ندارند که این اماکن مستلزم توجه بیشتری است.

این مسئول مهم‌ترین مشکلات فرمانداران را در واحدهای مسیر سیلاب عنوان کرد و متذکر شد: با توجه به اینکه بیشترین مراجعات مردم، مربوط به این بخش بوده نیاز است تا تدابیر ویژه‎ای در این خصوص گرفته شود.