معاون سازمان مدیریت بحران:
مردم با تصویب قانون بیمه‎ای حوادث از ثمرات خدمت‎رسانی برخوردار می‎شوند

خبرگزاری فارس: معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: مردم با تصویب قانون بیمه‎ای حوادث از ثمرات خدمت‎رسانی برخوردار می‎شوند.

خبرگزاری فارس: مردم با تصویب قانون بیمه‎ای حوادث از ثمرات خدمت‎رسانی برخوردار می‎شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمد لطفی در جلسه پوشش بیمه‎ای حوادث و مسائل مربوط به سیل اخیر در گلستان اظهار داشت: بیمه می‎تواند جایگزین خوبی برای حمایت از مردم باشد که ضرورت آن بیش از پیش مخصوصا برای استان‎های حادثه‎خیز احساس می‎شود.

وی با بیان اینکه ابزار و امکانات لازم در قانون پیش‎بینی شده است عنوان کرد: قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران در سیاست‎های مصوب مقام معظم رهبری ذکر شده که باید توجه ویژه‎ای به امر بیمه شود.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور متذکر شد: محدودیت‎هایی در خصوص فرهنگ‌سازی و اطلاع‎رسانی وجود دارد که این مهم با تعامل صدا و سیما و دستگاه‎های متولی برطرف خواهد شد.

لطفی در خصوص لایحه بیمه ابراز داشت: حدود شش تا هفت سال است که لایحه بیمه در دستور کار دولت قرار گرفته و در سال 1389 مقدمات این لایحه در دولت فراهم شد و در سال 1390 تقدیم مجلس شد و بر اساس تبصره ماده یک، مقرر شد تا اماکن مسکونی در کشور بیمه اجباری شوند.

این مسئول تاکید کرد: سعی داریم در ابتدای فعالیت مجلس نهم این لایحه تبدیل به قانون شود تا شاهد مرتفع شدن بسیاری از مسائل و مشکلات در این بخش باشیم.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: از سه سال گذشته با شرکت‎های بیمه‎ای ارتباطات نزدیکی برقرار شد به طوریکه کنسرسیومی بین شرکت ایران و پنج شرکت دیگر صورت گرفت و در این راستا اطلاع‎رسانی به استان‎ها نیز انجام شد تا بر اساس شرایط اعلام شده از امکانات بیمه‎ای بهره‎مند شوند.

لطفی با بیان اینکه استان‎های زنجان و گلستان به عنوان پایلوت این طرح مدنظر قرار گرفتند ابراز داشت: کار خوبی که در استان گلستان انجام گرفت به دلیل اینکه اماکن مسکونی گلستان زیر پوشش بیمه قرار داشتند، خسارات از محل منابع دولتی تعلق نمی‎گرفت که طی آن 500 هزار واحد مسکونی زیر پوشش خدمات بیمه‎ای قرار گرفتند.

وی از انعقاد تفاهمنامه‎ای با کمیته امداد امام خمینی (ره) طی سال گذشته خبر داد و اذعان داشت: بر اساس این تفاهمنامه 2 میلیون واحد مسکونی مددجویان به محض تامین اعتبار زیر پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور متذکر شد: پیشنهاد بر این بود شرکت‎هایی که توان و ذخیره بالاتری دارند در این کنسرسیوم مشارکت کنند که اکنون مقدمات آن در حال انجام است.